Social opportunity of Students -

rövid beszámoló (külső projekt):

A projektben összesen 5 ország fiataljai vettek részt összesen 50 fővel 2018-ban. Az egri egyetemista fiatalokon kívül érkeztek diákok Lengyelországból a jablonkai középiskolából, Romániából a kárpátkanyar egyesülettől, Ukrajnából a beregszászi főiskolából, valamint Szlovákiából a Luminosus egyesülettől. A projekt témája a korai iskola elhagyás, valamint a fiatalok szociális helyzetének felmérése volt. Az ifjúsági csere célja az volt, hogy felmérjük az országokban a fiatalok munkanélküliségét, milyen mértékű az iskola elhagyás 18 éves kor előtt, valamint megvizsgáljuk a felsőoktatásban tanulók, illetve a szakmát tanulók arányát. A programelemet úgy állítottuk össze, hogy minden ország résztvevőinek fel kellett mérni országának helyzetét több szempont alapján. Ezek a szempontok az iskola elhagyás, fiatalok munkanélkülisége, valamint a felsőoktatásban szereplő, hallgatók aránya. A heti programokat úgy állítottuk össze, hogy minden nap különböző témát tudjunk megvizsgálni. A projekt első napján a résztvevők megismerkedtek az Európai Unió intézmény rendszerével, valamint az Erasmus+ lehetőségeivel és a YouthPass tanúsítvánnyal. A következő napokban fejtettük ki az ifjúságcsere témájához kapcsolódó feladatokat, amivel minden résztvevő ország készült.